Press release on the official composition of the Cambodia Tourism Marketing and Promotion Board (CTB)
On 30 June 2024, the Ministry of Tourism issued a press release on the official composition of the Cambodia Tourism Marketing and Promotion Board (CTB) on their official social media site.
According to the press, in pursuant ot the Royal Government Decision No. 124 SSR dated 27 June 2024, Samdech Moha Borvor Thipadei HUN MANET, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia, has appointed the official composition of the Cambodian Tourism Marketing and Promotion Board (CTB).