Press release on the outcome of the 5th Meeting of the Joint Commission for Bilateral Cooperation between Cambodia and Indonesia
On 21 August 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcome of the 5th Meeting of the Joint Commission for Bilateral Cooperation between Cambodia and Indonesia on their official website.
According to the press, H.E. SOK Chenda Sophea, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia, co-chaired with Her Excellency Retno L.P. Marsudi, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Indonesia, the 5th meeting of Cambodia-Indonesia Joint Commission for Bilateral Cooperation (5th JCBC) on 21 August 2024, in Phnom Penh, Cambodia.