Press release regarding Samdech Thipadei Prime Minister to take part in 44th and 45th ASEAN Summit and Related Summits in Vientiane
On 5 October 2024, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release regarding Samdech Thipadei Prime Minister to take part in 44th and 45th ASEAN Summit and Related Summits in Vientiane on their official website.
According to the press, Samdech Moha Borvor Thipadei Hun Manet will lead a high-level delegation to take part in 44th and 45th ASEAN Summit and Related Summits on 8-11 October 2024 in Vientiane.