Announcement on the organization of the 7th forum on partnership between the royal government and civil society organizations
On 15 July 2026, Ministry of Interior issued an announcement on the organization of the 7th forum on partnership between the royal government and civil society organizations.
Please be informed to local and foreign associations and non-governmental organizations as well as the public that the Ministry of Interior will organize the 7th forum on partnership between the royal government and civil society organizations under the theme “freedom of association and non-governmental organizations in the digital context” to be held on 28 July 2026 at the Ministry of Interior office (Building S).