Outcomes of the meeting between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn and H.E. Dr. Noeleen Heyzer, Special Envoy of the Secretary-General of the United Nations on Myanmar
On 31 March 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the Meeting between His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn and H.E. Dr. Noeleen Heyzer, Special Envoy of the Secretary-General of the United Nations on Myanmar. On the morning of 31 March 2022, His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, had a meeting with Dr. Noeleen Heyzer, Special Envoy of the Secretary General of the United Nations on Myanmar, at the ministry.