His Excellency Don Pramudwinai, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Thailand, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia and co-chair with His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn the 11th JC Meeting between Cambodia and Thailand
On 15 December 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Excellency Don Pramudwinai, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Thailand, will pay an official visit to the Kingdom of Cambodia and co-chair with His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn the 11th JC Meeting between Cambodia and Thailand from 16-18 December 2021 in Phnom Penh. The theme of the 11th JC Meeting is "Peace, Prosperity, Recovery Together".