Outcomes of the official visit of H.E. PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of Turkey
On 28 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on outcomes of the official visit of H.E. PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of Turkey. During the visit, His Excellency PRAK Sokhonn paid a courtesy call on H.E. Fuat Oktay, Vice-President of the Republic of Turkey. Both sides expressed their deep satisfaction with the excellent bonds of friendship and cooperation between their two countries.