Outcomes of the official visit of His Excellency Bui Thanh Son, Minister of Foreign Affairs of the Socialist Republic of Viet Nam, to the Kingdom of Cambodia on 19-20 January 2022
On 21 January 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the official visit of His Excellency Bui Thanh Son, Minister of Foreign Affairs of the Socialist Republic of Viet Nam, to the Kingdom of Cambodia on 19-20 January 2022. During the visit, His Excellency Bui Thanh Son paid courtesy calls on Samdech Vibol Sena Pheakdei SAY CHHUM, President of the Senate, Samdech Akka Moha Ponhea Chkrei HENG SAMRIN, President of the National Assembly, and Samdech Akka Moha Sena Padei Techo HUN SEN, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia.