Press release on the outcomes of the co-chairing of Samdech Techo Prime Minister HUN SEN at the ASEAN-EU Commemorative Summit on 14 December 2022, in Brussels, Belgium
On 15 December 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the co-chairing of Samdech Techo Prime Minister HUN SEN at the ASEAN-EU Commemorative Summit on 14 December 2022, in Brussels, Belgium.
The milestone event was of deep historical meaning and strategic significance for both ASEAN and the EU.