Announcement on the “Cambodia-China mixed martial arts performance” on 30 April 2026 at the north of Bayon Temple, Siem Reap province
On 28 April 2026, Ministry of Tourism issued an announcement on the “Cambodia-China mixed martial arts performance” on 30 April 2026 at the north of Bayon Temple, Siem Reap province.
The Ministry of Tourism of the Kingdom of Cambodia has the honor to inform tourism associations, tour operators, private sectors, relevant institutions, national and international media, content creators and the general public that, within the framework of implementing the “Cambodia-China Tourism Year campaign for 2026, the Ministry of Tourism, in collaboration with the Embassy of the People’s Republic of China in Cambodia, will organize the “Cambodia-China Mixed Martial Arts Performance” on 30 April 2026, starting at 7:00 AM at the North of Bayon Temple, Siem Reap province.