COVID-19 (AstraZenica) vaccinetion for people who have already received the first and second doses of Covishield
On 31 August 2021, the Ministry of Health issued a press release on COVID-19 (AstraZenica) vaccinetion for people who have already received the first and second doses of Covishield.
The Ministry of Health will launch the AstraZenica vaccination campaign for leaders, civil servants, UN officials, embassy staff, national and international staff, citizens, as well as the elderly who have already received the first and second doses, and their spouses, starting on September 6, 2021.