Press release on policy consultations on the economic and social report in Asia and Pacific region 2024
On 15 July 2024, National Committee for ESCAP issued a press release on policy consultations on the economic and social report in Asia and Pacific region, 2024.
According to the press, Senior Minister Ly Thuch, Chairman of National Committee for ESCAP, presides over a policy consultations on the economic and social report in Asia and Pacific region, 2024; which organized by the National Committee for ESCAP and the United Nations Economic and Social Commission for Asia and the Pacific (UN-ESCAP) and held on 15 July 2024 at Himawari Hotel, Phnom Penh.