Press release on the outcome of the virtual meeting among the three Prime Ministers of the Kingdom of Cambodia, the Lao People’s Democratic Republic, and the Socialist Republic of Vietnam
On 11 March 2021, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcome of the virtual meeting among the three Prime Ministers of the Kingdom of Cambodia, the Lao People’s Democratic Republic, and the Socialist Republic of Viet Nam which discussed the cooperation between the three countries in bilateral, trilateral, and multilateral frameworks, also render support for one another in fighting against COVID-19 pandemic.