Press release on the UNFPA 2022 annual review
On 27 October 2022, the Council for the Development of Cambodia issued a press release on the UNFPA 2022 annual review.
On Thursday, October 27th 2022 at Cambodiana Hotel, His Excellency Mr. Rith Vuthy, Deputy Secretary General of Cambodian Rehabilitation and Development Board of the Council for the Development of Cambodia (CRDB/CDC), and Ms. Sandra Bernklau, United Nations Population Fund (UNFPA) Representative in Cambodia, co-chaired the UNFPA 2022 Annual Review with the participation of Secretary of State, Under Secretary of State, Director General, and officers from the line ministries.