Announcement Workshop on Cambodia’s digital economy and business web portal
On October 20 2022, Techo Startup Center has posted an announcement workshop on Cambodia’s digital economy and business web portal on their official social media site.
The primary purpose of the workshop is to disseminate to the public and private sectors information related to essential web portals for digital business and economy, including the Digital Economy and Business Committee website (www.digitaleconomy.gov.kh), the business platform (www.business.gov.kh), Startup Cambodia platform (www.startupcambodia.gov.kh), the E-Commerce platform (Go4eCam) of the Ministry of Commerce, and the Digital Economy platform (www.dep.kh), which was collaborated between Meta company and Open Development Cambodia.