Announcement on public disclosure of the assessment documents
On 01 August 2026, Prey Veng Provincial Administration issued an announcement on public disclosure of the assessment documents.
Please inform the public, as well as all departments, units and districts or financial agencies involved in all plots of land in Koh Rochek village, Koh Chek commune, Peam Chor, Prey Veng province, that in order to comply with the contents of the above sub-decree, the Administrative Commission will make public the judicial documents, including cadastral plans and list of land occupants that the program has previously measured and collected.