សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​បិទ​ផ្សាយ​ជា​សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​នៃ​ការ​វិនិច្ឆ័យ
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០១​ ខែសីហា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ រដ្ឋបាល​ខេត្តព្រៃវែង​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​បិទ​ផ្សាយ​ជា​សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​នៃ​ការ​វិនិច្ឆ័យ​។​
សូម​ជូនដំណឹង​ដល់​សាធារណៈជន​ ព្រមទាំង​គ្រប់​មន្ទីរ​ គ្រប់​អង្គភាព​ និង​ស្ថាប័ន​ ឬ​ ស្រុក​ ភ្នាក់ងារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ដែល​មានការ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ក្បាលដី​ទាំងអស់​ ស្ថិត​នៅ​ភូមិ​ កោះរ​ចេក​ ឃុំ​ កោះ​ចេក​ ពាម​ជរ​ ខេត្ត​ ព្រៃវែង​ អោយ​បាន​ជ្រាប​ថា​ ដើម្បី​អនុវត្ត​តាម​ខ្លឹមសារ​នៃ​អនុ​ក្រឹ​ត​យោង​ខាងលើ​ គណៈកម្មការ​រដ្ឋ​បា​ ល​នឹង​ធ្វើការ​ បិទ​ផ្សាយ​ជា​សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​នៃ​ការ​វិនិច្ឆ័យ​ ដែល​រួម​មាន​ ប្លង់​សុរិយោដី​ និង​ បញ្ជី​ឈ្មោះ​អ្នក​ កាន់កាប់​ដី​ ដែល​ក្រុម​ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី​បាន​ធ្វើការ​វាស់វែង​ និង​ប្រមូល​ទិន្នន័យ​កន្លង​មក​ ។​