Announcement on the organization of the international conference on combating cybercrime under the theme: working together to break the chain and end cybercrime
On 07 August 2026, Ministry of Information issued an announcement on the organization of the international conference on combating cybercrime under the theme: working together to break the chain and end cybercrime.
The Ministry would like to inform all national and international journalists that the Kingdom of Cambodia will organize the international conference on combating cybercrime under the theme: working together to break the chain and end cybercrime, which will be held from 23-24 September 2026 at the Sofitel Phnom Penh Phukitra Hotel, Phnom Penh, Kingdom of Cambodia.