Announcement on the press conference to release the report “The state of press freedom in Cambodia 2026”
On 27 April 2026, Ministry of Information issued an announcement on the press conference to release the report “The state of press freedom in Cambodia 2026.”
The Ministry of Information has the honor to inform all national and international journalists that the Ministry of Information will hold a press conference to release the report on “The state of press freedom in Cambodia 2026” on 29 April 2026, at 2:30 p.m. at the Ministry of Information.