On 10 August 2026, Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastre of Kampong Thom Province issued an announcement on the public disclosure of the assessment documents.
Please inform the public, as well as all departments, organizations, and all relevant institutions or financial agencies, and all land parcels within the assessment area of ​​​​Chivakpheab Village, Bek Chan Village, Domreislab Village, Andong Por Village, Veal Toch Village, Toh Bareng Village, and Preul Village, Andong Por Commune, Taing Kork District, Kampong Thom Province that: In order to comply with the contents of the above-mentioned sub-decree, the Administrative Committee will publicly disclose the cadastral documents, including the cadastral plan and the list of landowners, which the land registration team has systematically measured and collected data.