Announcement on the public disclosure of the assessment documents for Oh Tanhea Village, Ta Kram Commune, Banan District, Battambang Province
On 20 July 2026, the Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastre of Battambang Province issued an announcement on the public disclosure of the assessment documents for Oh Tanhea Village, Ta Kram Commune, Banan District, Battambang Province.
Please inform the public, landowners, and all departments, organizations, and institutions or financial agencies involved in all land parcels within the assessment area of Oh Tanhea Village, Ta Kram Commune, Banan District, Battambang Province that in order to comply with the contents of the sub-decree referred to above, the Administrative Committee will publicly disclose the cadastral documents containing the cadastral plan and the list of landowners that the land registration team has systematically measured and collected data in the past.