សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​បិទ​ផ្សាយ​ជា​សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​នៃ​ការ​វិនិច្ឆ័យ​ ភូមិ​អូរ​តា​ញា​ ឃុំ​តា​គ្រាម​ ស្រុក​បាណ​ន់​ ខេត្តបាត់ដំបង​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២០​ ខែកក្កដា​ ឆ្នាំ​២០២៦​ មន្ទីរ​រៀបចំ​ដែនដី​ នគរូបនីយកម្ម​ សំណង់​ នឹង​សុរិយោដី​ខេត្តបាត់ដំបង​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​បិទ​ផ្សាយ​ជា​សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​នៃ​ការ​វិនិច្ឆ័យ​ ភូមិ​អូរ​តា​ញា​ ឃុំ​តា​គ្រាម​ ស្រុក​បាណ​ន់​ ខេត្តបាត់ដំបង​។​
​សូម​ជូនដំណឹង​ដល់​សាធារណៈជន​ ម្ចាស់​ក្បាលដី​ ព្រមទាំង​គ្រប់​មន្ទីរ​អង្គភាព​ និង​ស្ថាប័ន​ ឬ​ ភ្នាក់ងារ​ហិរញ្ញវត្ថុ​ ដែល​មានការ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ក្បាលដី​ទាំងអស់​ ដែល​ស្ថិត​ក្នុង​តំបន់​វិនិច្ឆ័យ​នៃ​ភូមិ​អូរ​តា​ញា​ ឃុំ​តា​គ្រាម​ ស្រុក​បាណ​ន់​ ខេត្តបាត់ដំបង​ ឲ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ ដើម្បី​អនុវត្ត​តាម​ខ្លឹមសារ​នៃ​អនុក្រឹត្យ​ យោង​ខាងលើ​ គណៈកម្មការ​រដ្ឋបាល​ នឹង់​ធ្វើការ​បិទ​ផ្សាយ​ជា​ សាធារណៈ​នូវ​ឯកសារ​សុរិយោដី​ ដែល​មាន​ប្លង់​សុរិយោដី​ និង​បញ្ជី​ឈ្មោះ​អ្នកកាន់កាប់​ដី​ ដែល​ក្រុមការងារ​ចុះបញ្ជី​ដីធ្លី​ មាន​លក្ខ​ណះ​ជា​ប្រព័ន្ធ​បាន​ធ្វើការ​វាស់វែង​ និង​ប្រមូល​ទិន្នន័យ​កន្លង​មក​។​