On 28 July 2026, Department of Land Management, Urban Planning, Construction and Cadastre of Kampong Thom Province issued an announcement on the public disclosure of the assessment documents.
Please inform the public, as well as all departments, organizations, and all relevant institutions or financial agencies, and all land parcels within the assessment area of Kakor Village and Krov Village, Doung Commune, Prasat Ballang District, Kampong Thom Province, that: In order to comply with the contents of the above-mentioned sub-decree, the Administrative Committee will publicly disclose the cadastral documents, including the cadastral plan and the list of landowners, which the land registration team has systematically measured and collected data.