Notification on 03 recovery cases and over 600 people tested for the COVID-19 after having been in contact with Hungarian Foreign Minister
As of 7:00 AM on 05 November 2020, the Ministry of Health issued a Notification that on 04 November 2020 there were 03 cases were recovered and 628 people tested negative for the COVID-19 after having been in contact with Hungarian Foreign Minister. The Ministry is continuing to test and search for those affected and will continue to provide information upon receipt of test results.