Press release: Cambodia and Russia to hold the 11th session of the intergovernmental commission on trade, economic, scientific, and technical cooperation (IGC)
On 27 April 2025, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Cambodia and Russia to hold the 11th session of the intergovernmental commission on trade, economic, scientific, and technical cooperation (IGC).
Cambodia and Russia will co-chair the 11th session of the intergovernmental commission on trade, economic, scientific, and technical cooperation (IGC) on 28 April 2025, via video conference.