Press release on Deputy Prime Minister Prak Sokhonn meets with representative of the president of the Republic of Azerbaijan on special assignment
On 14 May 2026, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on Deputy Prime Minister Prak Sokhonn meets with representative of the president of the Republic of Azerbaijan on special assignment.
On 12 May 2026, His Excellency Deputy Prime Minister PRAK Sokhonn, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Kingdom of Cambodia, held a productive meeting with His Excellency Elchin AMIRBAYOV, Representative of the President of the Republic of Azerbaijan on Special Assignment, during the latter’s working visit to the Kingdom of Cambodia, on 9-14 May 2026.