Press release on photo exhibition celebrating 65 years of Cambodia-Cuba diplomatic relations
On 21 April 2026, Ministry of Information issued a press release on photo exhibition celebrating 65 years of Cambodia-Cuba diplomatic relations.
April 21, 2026-The General Department of Agence Kampuchea Presse (AKP) of the Ministry of Information, in collaboration with the Embassy of the Republic of Cuba to the Kingdom of Cambodia, today organized a photo exhibition at Chaktomuk Mongkul Hall to commemorate the 65th anniversary of diplomatic relations between the Kingdom of Cambodia and the Republic of Cuba (1960-2025).