ឈ្មោះក្រុមហ៊ុនដែលជាប្រតិបត្តិករ | Angkor Resources Corp. |
ក្រុមហ៊ុនអង្គរហ្គោលតាមរយៈក្រុមហ៊ុនជាសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួនគឺ ក្រុមហ៊ុន EnerCam Resources Co Ltd (“ EnerCam”) បានទទួលការយល់ព្រមពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាលើការស្នើសុំសម្បទានប្រេង និងឧស្ម័នដែលមានទំហំ ៧៣០០ គីឡូម៉ែត្រក្រឡានៅកម្ពុជា។ ការអនុម័តនេះ ក៏អនុញ្ញាតឱ្យក្រុមហ៊ុនបន្តការរុករកប្រេង និងឧស្ម័ននៅប្លុកទី៨។ |
សេចក្តីប្រកាសស្តីពី ការផ្លាស់ប្តូរឈ្មោះក្រុមហ៊ុន Angkor Gold Corp. ទៅជា Angkor Resources Corp.
ក្រុមហ៊ុន Angkor Gold Corp. បានចេញសេចក្តីប្រកាសផ្លាស់ប្តូរឈ្មោះក្រុមហ៊ុនពី Angkor Gold Corp. ទៅជាក្រុមហ៊ុន Angkor Resources Corp. នៅថ្ងៃទី៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៩។ |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីក្រុមហ៊ុនអង្គរទទួលបានការអនុម័តលើសម្បទានប្រេង និងឧស្ម័ននៅកម្ពុជា
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានអនុម័តសំណើរបស់អង្គរសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍប្លុកទី VIII តាមរយៈក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធរបស់ខ្លួន EnerCam Resources Co. Ltd. ដោយមានការយល់ព្រមនេះ អង្គរកំពុងបន្តការចរចាលើកិច្ចព្រមព្រៀងចែករំលែកផលិតកម្ម (PSA) ទាក់ទងនឹងអាជ្ញាប័ណ្ណ។ ការអនុម័តនេះក៏អនុញ្ញាតឱ្យអង្គរបន្តការរុករកប្រេង និងឧស្ម័ននៅប្លុកទី VIII ។ |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីក្រុមហ៊ុនអង្គរទទួលបានអាជ្ញាប័ណ្ណរុករកប្រេង និងឧស្ម័ន
ក្រុមហ៊ុន Angkor Gold Corp. ដែលជាក្រុមហ៊ុនរុករករ៉ែ មានមូលដ្ឋាននៅប្រទេសកាណាដា បានទទួលអាជ្ញាប័ណ្ណរុករកប្រេង និងឧស្ម័ន។ |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីកិច្ចព្រមព្រៀងប្រេងត្រូវបានរំពឹងទុកជាមួយនឹងក្រុមហ៊ុនកាណាដា
មន្ត្រីជាន់ខ្ពស់នៃអគ្គនាយកដ្ឋានប្រេងកាតបាននិយាយកាលពីថ្ងៃច័ន្ទថារដ្ឋាភិបាល និងក្រុមហ៊ុនកាណាដា EnerCam Co នឹងចុះហត្ថលេខាលើកិច្ចព្រមព្រៀងរុករកប្រេងសម្រាប់ប្លុកទី VIII ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុឆាប់ៗនេះ។ |
បណ្ណសារគេហទំព័រនៅលើអត្ថបទព័ត៌មានស្តីអំពីក្រុមហ៊ុនកាណាដាទទួលបានការអនុញ្ញាតពីប្រទេសកម្ពុជាសម្រាប់ការរុករកប្រេង និងឧស្ម័ន
រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានផ្តល់សិទ្ធិឱ្យក្រុមហ៊ុនកាណាដាមួយដើម្បីចាប់ផ្តើមរុករកប្រេង និងឧស្ម័ននៅក្នុងដែនទឹកកម្ពុជានៃឈូងសមុទ្រថៃ។ |