Open Development Cambodia has published a new map layer and dataset of “Targeted municipalities for the implementation of the Innovation for Social Accountability in Cambodia (ISAC) in 2020”
Open Development Cambodia (ODC) has published a new map layer of target areas to be implemented in 2020​ under MoU between NCDDS and Family Health International (FHI360) on the implementation of Social Accountability for Sub-National Democratic Development on the interactive map, under the map category of “Government”. This the spatial representation of the municipalities which have been selected to implement the Innovation for Social Accountability in Cambodia (ISAC) by FHI360. The dataset is available and accessible in both English and Khmer languages.
=> Please click here to get access to the dataset of Targeted municipalities for the implementation of the Innovation for Social Accountability in Cambodia (ISAC) in 2020