The results of the meeting to review the work results in 2021 and set the work direction for 2022
On 25 February 2022, the Ministry of Labor and Vocational Training issued a notification on the results of the meeting to review the work results in 2021 and set the work direction for 2022.
The meeting discussed the work progress in 2021 of the implementation of the Strategic Plan for Employment Development and Vocational Training 2019-2023, focusing on the progress and challenges in the implementation of the five priority strategies to determine the priority work direction for 2022, especially participating in the program to restore and promote Cambodia's economic growth in living with COVID-19 in the new normal way.