| កាលបរិច្ឆេទអនុក្រឹត្យ | 3/30/2009 |
| វិសោធនកម្មព័ត៌មានសម្បទាន | ថ្ងៃទី ០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១២ | យោងតាមអនុក្រឹត្យលេខ ២៨១ ចុះថ្ងៃទី ១ ខែធ្នូ ២០១២ ដីដែលត្រូវបានកាត់មានចំនួន ៥៦៥,៩៦ហិកតា ពី HLH Agriculture Cambodia Co. Ltd. | ||
| វិសោធនកម្មព័ត៌មានសម្បទាន | ថ្ងៃទី ០៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៣ | យោងតាមអនុក្រឹត្យលេខ ៨៦ ចុះថ្ងៃទី ៤ ខែមីនា២០១៣ ដីដែលត្រូវបានកាត់មានចំនួន ៤៥៨,១៦ហិកតា ពី HLH Agriculture Cambodia Co. Ltd. | ||
| វិសោធនកម្មព័ត៌មានសម្បទាន | ថ្ងៃទី ១១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៣ | យោងតាមអនុក្រឹត្យលេខ ៣៥១ ចុះថ្ងៃទី ១១ ខែមិថុនា ២០១៣ ដីដែលត្រូវបានកាត់មានចំនួន ១០៦៦,៩២ហិកតា ពី HLH Agriculture Cambodia Co. Ltd. | ||
Map of crossing path of ecological survey team of HLH Agriculture Cambodia Co., Ltd in Kampong Speu
A map showing the crossing path of the ecological survey team of Green Consultancy Firm hired by HLH Agriculture Cambodia Co., Ltd who requested for land concession in Oaral district of Kampong Speu. |
អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដី ទំហំ ១,០៦៦.៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ថ្ងៃទី ១១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៣
ការកាត់ដីទំហំ ១,០៦៦.៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលក្នុងនោះមាន៖ (១) ដីទំហំ ១,០៤៨.៣៣ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ និង(២) ទំហំ ១៨.៥៩ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន HLH Agriculture និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៩៦០.៣៩ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ និងទំហំ ១០៦.៥៣ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ស្ថិតក្នុងភូមិ ច្រកទៀក ឃុំត្រពាំងជោ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ។ |
អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដី ទំហំ ៤៥៨.១៦ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់
ការកាត់ដីទំហំ ៤៥៨.១៦ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលក្នុងនោះមាន៖ (១) ដីទំហំ ៣១៨.៥១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ និង(២) ទំហំ ១.៦១ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន New Cosmo និង(៣) ទំហំ ១៣៨.០៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន HLH Agriculture សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៣២៤.៤៨ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន១៣៤ គ្រួសារ និងទំហំ ១៣៣.៦៨ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។ |
អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដី ទំហំ ១១,៤៩៤.៥៥ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំត្រពាំងជោ និងឃុំតាសាល ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ
ថ្ងៃទី ០១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០១២
ការកាត់ដីទំហំ ១១,៤៩៤.៥៥ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ឃុំត្រពាំងជោ និងឃុំតាសាល ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដែលក្នុងនោះមាន៖ (១) ដីទំហំ ១០,៨១៩.៤៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ កាត់ចេញពីព្រះរាជក្រឹត្យចុះថ្ងៃទី ០១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ១៩៩៣ និង(២) ទំហំ ៥៦៥.៩៦ ហិកតា កាត់ចេញពី ក្រុមហ៊ុន HLH (៣) ទំហំ ៣៧.៥៩ ហិកតា កាត់ចេញពី ក្រុមហ៊ុន Great Field (៤) ទំហំ ៦៦.៥៦ ហិកតា កាត់ចេញពីក្រុមហ៊ុន Future Environment និង(៥) ទំហំ ៤.៩៦ ហិកតា កាត់ចេញពីក្រុមហ៊ុន Yee Jia សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៦,១០១.៨២ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន២,៦៩៩ គ្រួសារ ដែលមានការកាន់កាប់ប្រើប្រាស់ និងដាំដុះជាក់ស្ដែង និងទំហំ ៥,៣៩២.៧៣ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ។ |
អនុក្រឹត្យ លេខ៤៨ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី ៣០ ខែមិនា ឆ្នាំ២០០៩ ស្ដីពីការកំណត់ផ្ទៃដីទំហំ ៩,៩៨៥ ហិកតា ទៅជាតំបន់ប្រើប្រាស់ដោយចីរភាព
ថ្ងៃទី ០២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០០៩
ការធ្វើវិសោធនកម្ម មាត្រា១ នៃអនុក្រឹត្យ លេខ៤៨ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី ៣០ ខែមិនា ឆ្នាំ២០០៩ ដោយផ្លាស់ប្ដូរពាក្យ “សម្រាប់ជួល” មកជា “សម្រាប់ផ្ដល់សម្បទាន” វិញ។ |
អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកំណត់ផ្ទៃដីទំហំ ៩,៩៨៥ ហិកតា ទៅជាតំបន់ប្រើប្រាស់ដោយចីរភាព ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត តំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ និងធ្វើអនុបយោគពីដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ទៅជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ
ថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០០៩
ការកំណត់ផ្ទៃដីទំហំ ៩,៩៨៥ ហិកតា ជាតំបន់ប្រើប្រាស់ដោយចីរភាព ស្ថិតនៅក្នុងតំបន់ដែនជម្រកសត្វព្រៃឱរ៉ាល់ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ធ្វើអនុបយោគ ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងផ្ដល់ដីជូនក្រុមហ៊ុន HLH Agriculture ធ្វើការវិនិយោគលើដំណាំ កសិឧស្សាហកម្ម ក្នុងរយៈពេល៧០ឆ្នាំ។ |