| ផ្ទៃដី (ហិកតា) | ៧៤៩ |
| វិសោធនកម្មព័ត៌មានសម្បទាន | ថ្ងៃទី ២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៤ | យោងតាមអនុក្រឹត្យលេខ 145 ចុះថ្ងៃទី 24 ខែមិនា 2014 ដីដែលត្រូវបានកាត់ចេញមានចំនួន 225.79588 ហិកតាពី ឌី អ៊ឹម គ្រុប | ||
| វិសោធនកម្មព័ត៌មានសម្បទាន | ថ្ងៃទី ២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០១៤ | យោងតាមអនុក្រឹត្យលេខ 147 ចុះថ្ងៃទី 24 ខែមិនា 2014 ដីដែលត្រូវបានកាត់ចេញមានចំនួន 11.1458 ហិកតាពី ឌី អ៊ឹម គ្រុប | ||
Companies invested in economic land concession who registered their contracts with the Ministry of Agriculture: 115. DM Group
A webpage list showing the date of ELC contract, the ELC location and size, status of EIA and land registration, and type of crops invested by the concessionaire DM Group. |
អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការធ្វើអនុបយោគលើផ្ទៃដីសរុបទំហំ៧៤៩ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងស្រុកអណ្ដូងមាស ខេត្តរតនៈគិរី
ថ្ងៃទី ១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១១
ការធ្វើអនុបយោគ ចាត់ចូលជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជន របស់រដ្ឋលើផ្ទៃដី៧៤៩ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុង ភូមិសាស្រ្ត ស្រុកអណ្ដូងមាស ខេត្តរតនៈគិរី សម្រាប់ការធ្វើវិនិយោគលើវិស័យ កសិឧស្សាហកម្ម ដំណាំកៅស៊ូ |
អនុក្រឹត្យ លេខ១៤៧ ស្ដីពីការកាត់ដី ការប្រទានកម្មដី និងការរក្សាទុក ដីទំហំ ១០៤.៥២៥៥ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តរតនៈគិរី
ការកាត់ដីទំហំ ១០៤.៥២៥៥ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិតាំងជុំ ឃុំញ៉ាង ស្រុកអណ្ដូងមាស ខេត្តរតនៈគិរី ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៩.៧១០២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ហុង អាន អូរយ៉ាដាវ ដីទំហំ ១១.១៤៥៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ឌី អិម គ្រុប និងទំហំ ៨៣.៦៦៩៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ៧ មករា ផារី សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៨៤.៦៥៣០ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ២៣គ្រួសារ និងទំហំ ១៩.៨៧២៥ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់កំណើនប្រជាជន និងអភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើដីចំនួន ៣២ក្បាលដីជូនពលរដ្ឋ។ |