| កាលបរិច្ឆេទចេញលិខិត | 10/07/2018 |
ប្រកាសលេខ ២៨៥ ប្រក. កសក ស្តីពីការចុះបញ្ជីសហគមន៍នេសាទចំនួន០៣ នៅខេត្តព្រៃវែង និងខេត្តកោះកុង ត្រូវបានចុះបញ្ជី និងទទួលស្គាល់ជាផ្លូវការ ដោយក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទនូវសហគមន៍ នេសាទចំនួន០៣ រួមមានខេត្តព្រៃវែងមានសហគមន៍នេសាទចំនួន០២ គឺសហគមន៍នេសាទតេជោសំពៅមាស និងសហគមន៍នេសាទសាមគ្គីកំពង់ប្រាំង និងខេត្តកោះកុងមានសហគមន៍នេសាទចំនួន០១ គឺសហគមន៍នេសាទ កោះខ្យង។ ចំនួនសមាជិក ចំនួនគណៈកម្មការ ទំហំកន្លែងនេសាទសហគមន៍ ឈ្មោះភូមិ ឃុំ ស្រុក ខេត្ត និងយាមការជាចំណុចគោលនៃព្រំប្រទល់កន្លែងនេសាទសហគមន៍នីមួយៗ មានចែងនៅក្នុងតារាងឧបសម្ព័ន្ធភ្ជាប់ជាមួយនឹងប្រកាសនេះ។ |
ផែនការគ្រប់គ្រងកន្លែងសហគមន៍នេសាទកោះខ្យង
កិច្ចព្រមព្រៀងកន្លែងនេសាទសហគមន៍កោះខ្យង និងឯកសារពាក់ព័ន្ធ
ឯកសារនេះមានរៀបរាប់លំអិតអំពីកិច្ចព្រមព្រៀងទាក់ទងនឹងការបង្កើតសហគមន៍នេសាទកោះខ្យង បញ្ជីឈ្មោះសហគមន៍ លក្ខន្តិកៈនៃសហគមន៍ បទបញ្ជាផ្ទៃក្នុងសហគមន៍ និងផែនការគ្រប់គ្រង។ |