| ឈ្មោះក្រុមហ៊ុនដែលជាប្រតិបត្តិករ | ឈេហ្វរ៉ុន (ខេមបូឌា) លីមីធីត |
ប្រជាជនត្រូវរង់ចាំងរាប់ឆ្នាំទៀត ទំរាំនឹងមានការផលិតប្រេង នៅតំបន់ក្នុងឈូងសមុទ្រថៃ ដោយក្រុមហ៊ុន Chevron។ សេចក្តីអនុញ្ញាតយល់ព្រមឲ្យមានការបូមប្រេង នៅតែជាប់គាំង ពីព្រោះរដ្ឋាភិបាល និងក្រុមហ៊ុន មិនទាន់បានបញ្ចប់កិច្ចពិភាក្សាលើបញ្ហាពន្ធដារនៅឡើយ។ នៅក្នុងដំណាក់កាលរុករក ក្រុមហ៊ុនត្រូវបានស្រង់សម្តីថា បានបង់ប្រាក់អស់ជាង ១៦០លានដុល្លារ រួចមកហើយ។ |
ភាគហ៊ុនប្លុកប្រេង របស់ក្រុមហ៊ុន Chevron ត្រូវបានទិញយកក្នុងតម្លៃ ៦៥លានដុល្លា
ក្រុមហ៊ុនប្រេងនិងឧស្ម័ននៅប្រទេសសិង្ហបុរី KrisEnergyបានទិញភាគហ៊ុន ៣០% បន្ថែមទៀត ក្នុងការគ្រប់គ្រងលើប្លុកអេ ជាមួយនឹងតម្លៃ ៦៥លានដុល្លារ ពីក្រុមហ៊ុន Chevron Global Energy Inc ធ្វើឲ្យក្រុមហ៊ុននេះ មានភាគហ៊ុនកើនដល់ ៥២.២៥%។ ស្ថិតក្នុងទីតាំងក្រៅឆ្នេរសមុទ្រ ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ប្លុកអេនេះ លាតសន្ធឹងលើក្រឡាផ្ទៃ ៤,៧០៩ គីឡូម៉ែត្រការ៉េ។ |