​លំហូរ​វិនិយោគ​ផ្ទាល់​ពី​បរទេស​នៅ​ក្នុង​វិស័យ​ផលិតកម្ម​នៅ​តែ​មាន​កម្រិត​ខ្ពស់​
លំហូរ​វិនិយោគ​ផ្ទាល់​ពី​បរទេស​នៅ​ក្នុង​វិស័យ​ផលិតកម្ម​នៅ​តែ​មាន​កម្រិត​ខ្ពស់​ បន្ទាប់​ពី​ការ​វិនិយោគ​លើ​វិស័យ​សំណង់​ និង​អចលនវត្ថុ​ នេះ​បើ​យោង​តាម​របាយការណ៍​ត្រួតពិនិត្យ​ស្ថិរភាព​ហិរញ្ញវត្ថុ​ប្រចាំឆ្នាំ​២០២៣​ របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​។​ ...
Rachel David
https://tinyurl.com/y8fx76fh
កម្ពុជា​-​កូរ៉េ​ខាងត្បូង​ នឹង​បង្កើត​បណ្តាញ​ប្រឹក្សា​ពាណិជ្ជកម្ម​ក្នុង​ពេល​ឆាប់ៗ​នេះ​
​កម្ពុជា​ និង​កូរ៉េ​ខាងត្បូង​នឹង​បង្កើត​ “​យន្តការ​ពិគ្រោះ​យោបល់​ទៀងទាត់​”​ សំដៅ​ជំរុញ​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​វិនិយោគ​រវាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​។​ ...
ញ៉ា​ន​ ​ចំ​រ៉ុ​ង
https://tinyurl.com/y24mvv3z
រដ្ឋាភិបាល​បង្កើត​មណ្ឌល​ប្រតិបត្តិ​តាម​ភូមិភាគ​សម្រាប់​ស្រាវជ្រាវ​ព័ត៌មាន​សន្តិសុខ​ជាតិ​ប្រឆាំង​អំពើ​ភេ​វរ​កម្ម​
រដ្ឋាភិបាល​ចេញ​អនុក្រឹត្យ​បង្កើត​មណ្ឌល​ប្រតិបត្តិការ​តាម​ភូមិភាគ​ចំនួន​ប្រាំមួយ​ចំណុះ​មជ្ឈមណ្ឌល​ជាតិ​បច្ចេកវិទ្យា​ព័ត៌មាន​ ដើម្បី​ជា​សេនាធិការ​ផ្នែក​ប្រតិបត្តិការ​និង​បច្ចេកទេស​លើ​ការ​ស្រាវជ្រាវ​ ប្រមូល​ និង​វិភាគ​ព័ត៌មាន​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​វិស័យ​សន្តិសុខ​ជាតិ​ក្នុង​គោលដៅ​ប្រឆាំង​អំពើ​ភេ​វរ​កម្ម​និង​ឧក្រិដ្ឋកម្ម​នៅ​កម្ពុជា ...
ត​ន​ ​វិបុល​
https://tinyurl.com/4j67w9pk
គណៈប្រតិភូ​ចិន​ធ្វើ​ទស្សនកិច្ច​នៅ​កម្ពុជា​ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ច្រករបៀង​ត្រី​ និង​ស្រូវ​
​តំណាង​ក្រសួងកសិកម្ម​ រុក្ខា​ប្រមាញ់​ និង​នេសាទ​ កាលពី​ពេល​ថ្មីៗ​នេះ​ បាន​រៀបចំ​គណៈប្រតិភូ​ស្រាវជ្រាវ​រយៈពេល​មួ​យស​ប្តា​ហ៍​នៃ​អ្នកជំនាញ​កសិកម្ម​ចិន​ ក្នុង​ដំណើរ​ទេសចរណ៍​ឆ្លង​ប្រទេស​ ដើម្បី​ជំរុញ​ និង​ផ្តួចផ្តើម​ប្រព័ន្ធ​កសិកម្ម​រួម​ផ្សំ​ស្រូវ​ ត្រី​ និង​ស្រូវ​ បង្គា​ នៅ​ក្នុង​ខេត្ត ...
James Whitehead
https://tinyurl.com/4k4cs56f
កម្ពុជា​-​ឆែក​ ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ផ្ដល់​ជំនួយ​អភិវឌ្ឍ​វិស័យ​សុខាភិបាល​ អប់រំ​ និង​ធនធានមនុស្ស​
​កម្ពុជា​-​ឆែក​ ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​តាម​រយៈ​ផ្ដល់​ជំនួយ​អភិវឌ្ឍ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​លើ​វិស័យ​សុខាភិបាល​ អប់រំ​ និង​ការ​អភិវឌ្ឍ​ធនធានមនុស្ស​ ដើម្បី​លើកកម្ពស់​ទំនាក់ទំនង​រវាង​ប្រទេស​ទាំង​ពីរ​ឱ្យ​កាន់តែ​ប្រសើរ​ និង​រឹង​មាំ​បន្ថែម​។​ ...
ហង្ស ពណ្ណរាយ
https://tinyurl.com/2s448f2z
រោងចក្រ​​កែច្នៃ​ស្វាយ​ក្នុង​ខេត្ត​បាត់ដំបងរងការព្រមាន​រឿង​បញ្ចេញ​ទឹក​កខ្វក់ចូល​ក្នុង​ប្រឡាយ​
អាជ្ញាធរ​ខេត្ត​បាត់​ដំបង​បាន​ចេញ​លិខិត​ព្រមាន​មួយ​ទៅ​កាន់​ម្ចាស់​រោង​ចក្រ​​កែច្នៃស្វាយ​ជា​ជន​ជាតិ​ចិន​ ដែល​រង​ការ​ចោទ​ប្រកាន់​ថា​បាន​បញ្ចេញ​ទឹក​កខ្វក់​ចូល​ក្នុង​ប្រឡាយ​អូរត្រែង ក្នុង​ភូមិ​ស្វាយស ឃុំ​អូរត្រែង ស្រុក​រតនមណ្ឌល​។​​ ...
សុវណ្ណ ស្រីពេជ្រ និង ហ៊ែល កំសាន
https://khmer.cambojanews.com/chinese-mango-processing-factory-in-battambang-warned-for-discharging-sewage-into-stream/
របាយការណ៍សមាគមធាងត្នោត​៖ សហគមន៍ក្រីក្រនៅទីក្រុង​​បារម្ភ​ពី​ការបណ្តេញ​ចេញដោយបង្ខំ និង​គ្មានបណ្ណកម្មសិទ្ធិដីធ្លី
អង្គការសមាគមធាងត្នោត (STT) បានចេញផ្សាយរបាយការណ៍មួយ ដែលមានចំ​ណងជើងថា សុវត្ថិភាព​ដីធ្លីនៃសហគមន៍ក្រីក្រនៅទីក្រុង ដែលរៀបរាប់លម្អិតអំ​ពីបញ្ហាសុវត្ថិភាព​ដីធ្លី ដែលកំពុងញាំញីសហគមន៍ក្រីក្រនៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ហើយ​​សហគមន៍​ទាំងនេះ​​បានសម្តែងការព្រួយបារម្ភ​ចំពោះការបណ្តេញចេញ និងសំណងមិនគ្រប់គ្រាន់។ ...
ពូ សូរាជីនី និង ឃួន ណារីម
https://khmer.cambojanews.com/stt-report-urban-poor-communities-fear-forced-evictions-no-land-titles/
កម្ពុជា​ស្នើ​តំបន់​សេដ្ឋកិច្ច​ពិសេស​ផ្តាច់មុខ​សម្រាប់​ក្រុមហ៊ុន​កូរ៉េ​ ដើម្បី​ជំរុញ​ការ​វិនិយោគ​
​លោក​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​ បាន​លើក​ឡើង​នូវ​គំនិត​ផ្តួចផ្តើម​ចំនួន​ពីរ​ ដើម្បី​ជំរុញ​ពាណិជ្ជកម្ម​ និង​ការ​វិនិយោគ​របស់​អ្នក​វិនិយោគ​កូរ៉េ​នៅ​កម្ពុជា​។​ សម្តេច​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ថ្លែង​ក្នុង​ពិធី​បើក​វេទិកា​ធុរកិច្ច​កម្ពុជា​-​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ នៅ​ថ្ងៃ ...
បុគ្គលិក​ ខ្មែរ​ថា​ម​ស៍​
https://www.khmertimeskh.com/501490362/cambodia-proposes-exclusive-special-economic-zone-for-korean-firms-to-boost-investment/
នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​និយាយ​ថា​ ការ​វិនិយោគ​ផ្ទាល់​ពី​បរទេស​របស់​កូរ៉េ​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កើន​ដល់​៥​ពាន់​លាន​ដុល្លារ​
​លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ បាន​និយាយ​កាលពី​ម្សិលមិញ​ថា​ ទំហំ​ពាណិជ្ជកម្ម​ទ្វេភាគី​រវាង​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ និង​កម្ពុជា​ ឈាន​ដល់​ប្រមាណ​ ៧៥១​ លាន​ដុល្លារ​ ខណៈ​ដែល​ការ​វិនិយោគ​ផ្ទាល់​ពី​បរទេស​ (FDI)​ របស់​កូរ៉េ​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​បាន​កត់ត្រា​ចំនួន​ ៣០​ លាន​ដុល្លារ ...
ញៀន ចំរុង
https://www.khmertimeskh.com/501489820/korea-fdi-in-kingdom-reaches-5-billion-says-prime-minister/
​ប្រាក់​កម្ចី​កសិកម្ម​ធ្លាក់​ចុះ​ដល់​៣១​ភាគរយ​ ពី​៣៦​ភាគរយ​ក្នុង​រយៈពេល​៥​ ឆ្នាំ​
​ខណៈ​ដែល​កម្ពុជា​ធ្វើ​ពិពិធ​កម្ម​ ចំណែក​នៃ​ប្រាក់​កម្ចី​កសិកម្ម​នៅ​ក្នុង​ឥណទាន​ជនបទ​បាន​ធ្លាក់​ចុះ​ពី​ ៣៥,៨​ ភាគរយ​ទៅ​៣១​ ភាគរយ​ក្នុង​រយៈពេល​៥​ឆ្នាំ​ នេះ​បើ​យោង​តាម​ទិន្នន័យ​របស់​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​។​ ...
https://tinyurl.com/2h66ns4c
កម្ពុជា​ និង​កូរ៉េ​ចុះហត្ថលេខា​លើ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ចំនួន​ ៦
​លោកនាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ និង​លោក​ Yoon​ Suk​ Yeol​ ប្រធានាធិបតី​នៃ​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​កាលពី​ម្សិលមិញ​បាន​ធ្វើ​ជា​សាក្សី​ក្នុង​ពិធី​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់​គ្នា​ចំនួន​បួន​ និង​កិច្ចព្រមព្រៀង​ចំនួន​ពីរ​ទៀត​ក្នុង​គោលបំណង​ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ពហុភាគី​ក្នុង​ការ ...
https://www.khmertimeskh.com/501489818/kingdom-korea-ink-6-agreements/
ក្រុមហ៊ុន​ថ្មី​របស់​វេទិកា​សម្ព័ន្ធ​ឧស្សាហកម្ម​កូរ៉េ​ មាន​បំណង​ពង្រីក​ប្រតិបត្តិការ​អាជីវកម្ម​ និង​វិនិយោគ​លើ​វិស័យ​គ្រឿង​សង្ហា​រឹម​ វិស្វកម្ម​ និង​យានយន្ត​នៅ​កម្ពុជា​
​លោក​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​កម្ពុជា​ បាន​ទទួល​ជួប​សម្តែង​ការ​គួរសម​និង​ពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​លោក​ MARN​ Ki-jeong​ ប្រធាន​វេទិកា​សម្ព័ន្ធ​ឧស្សាហកម្ម​កូរ៉េ​ (Korea​ Industrial​ Alliance​ Forum-KIAF)​ ក្នុង​អំឡុង​ដំណើរ​បំពេញ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​ទីក្រុង​សេ​អ៊ូ​ល​ សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ ...
https://tinyurl.com/wp6a4ww2
ពាណិជ្ជកម្ម​រវាង​កម្ពុជា​ និង​ RCEP​ កើនឡើង​ ១៤%
​របាយការណ៍​របស់​ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​បានឱ្យ​ដឹង​ថា​ ពាណិជ្ជកម្ម​របស់​កម្ពុជា​ជាមួយ​ប្រទេស​ដៃគូ​សេដ្ឋកិច្ច​ទូលំទូលាយ​ក្នុង​តំបន់​ (RCEP)​ បាន​កើនឡើង​ ១៣.៩៨​ ភាគរយ​ដល់​ ១១.១៩​ ពាន់​លាន​ដុល្លារ​។​ ​ ...
ជា​ វណ្ណ​យុទ្ធ​
https://www.khmertimeskh.com/501489816/cambodias-rcep-trade-up-14/
​ធនាគារជាតិ​នៃ​កម្ពុជា​ពិនិត្យ​វិធានការ​វាយតម្លៃ​ស​ន្ទ​ស្សន៍​អចលនទ្រព្យ​
​ធនាគារអភិវឌ្ឍន៍អាស៊ី​បាន​ព្យាករណ៍​កាលពី​ខែ​មុន​ថា​ កម្ពុជា​នឹង​មាន​អត្រា​អតិផរណា​ទាប​បំផុត​មួយ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍​នៅ​ឆ្នាំ​នេះ​ ប្រសិនបើ​តម្លៃ​ប្រេងឥន្ធនៈ​សកល​នៅ​តែ​មាន​ស្ថិរភាព​។​ ...
AKP
https://tinyurl.com/55db8aju
​កម្ពុជា​ធ្វើការ​លើ​ឧស្សាហកម្ម​ស្រូវ​ធន់​នឹង​អាកាសធាតុ​
លោក​ សុង​ សា​រ៉​ន​ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​នៃ​សហព័ន្ធ​ស្រូវ​អង្ករ​កម្ពុជា​ និយាយ​ថា​ វិស័យ​ស្រូវ​អង្ករ​របស់​កម្ពុជា​កំពុងធ្វើការ​លើ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូ​រលើ​ក្រប​ខណ្ឌ​នៃ​ភាព​ធន់​នឹង​អាកាសធាតុ​នៅ​ក្នុង​ឧស្សាហកម្ម​ស្រូវ​អង្ករ​ដើម្បី​ទទួល​បានការ​ប្រកួតប្រជែង​កាន់តែ​ខ្លាំង​នៅ​លើ ...
https://tinyurl.com/tkhsshnn
​ទីផ្សារ​ផ្ទះ​ស្នាក់​នៅ​កម្ពុជា​ត្រូវ​បាន​ព្យាករ​ថា​នឹង​កើនឡើង​ ៨,២២%
​ទីផ្សារ​ផ្ទះ​ស្នាក់​នៅ​កម្ពុជា​ត្រូវ​បាន​គេ​ព្យាករ​ថា​នឹង​មាន​ប្រាក់​ចំណូល​លើស​ពី​ ៥៩,៣​ លាន​ដុល្លារ​ក្នុងឆ្នាំនេះ​ ហើយ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៤​ ឆ្នាំ​ខាង​មុខ​នឹង​កើន​ដល់​ ៨១,៣៤​ លាន​ដុល្លារ​។​ ចំនួន​នេះ​មាន​ន័យ​ថា​ជា​អត្រាកំណើន​ ៨,២២​ ភាគរយ​ ក្នុង ...
Jigmee Palden Pazo
https://tinyurl.com/2rydfmsb
​ម្រេច​ខ្មែរ​កំពុង​សម្លឹង​មើល​ទីផ្សារ​នៅ​ម៉ា​ឡេ​ស៊ី​
​សហព័ន្ធ​ម្រេច​ និង​គ្រឿងទេស​កម្ពុជា​ (CPSF)​ បាន​ស្វែងរក​មធ្យោបាយ​ផ្សព្វផ្សាយ​ម្រេច​របស់​កម្ពុជា​នៅ​លើ​ទីផ្សារ​ម៉ា​ឡេ​ស៊ី​ ដោយ​សង្កត់ធ្ងន់​ថា​ ប្រទេស​សមាជិក​អាស៊ាន​នេះ​មាន​សក្តានុពល​សម្រាប់​ម្រេច​សរីរាង្គ​។​ ...
https://tinyurl.com/3dmbd6ds
​កិច្ចប្រជុំ​ស្តី​ពី​តួនាទី​របស់​បច្ចេកវិទ្យា​ក្នុង​វិស័យ​កសិកម្ម​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​
ធនាគារ​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ និង​កសិកម្ម​ (​ធ​.​ អ​.​ ជ​.​ក​.)​ ដែល​គ្រប់គ្រង​ដោយ​រដ្ឋ​កំពុង​រៀបចំ​កិច្ចប្រជុំ​ប្រចាំឆ្នាំ​របស់​សមាគម​គ្រឹះស្ថាន​ហិរញ្ញវត្ថុ​ សម្រាប់​ការ​អភិវឌ្ឍ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ី​ និង​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ លើក​ទី​៤៧​ (ADFIAP)​ ដែល​បាន​ចាប់ផ្តើម​នៅ​រាជធានី ...
https://tinyurl.com/bdefsee6
​កម្ពុជា​-​ថៃ​ ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​លើ​វិស័យ​សុខាភិបាល​តាម​ព្រំដែន​
​ក្រសួងសុខាភិបាល​កម្ពុជា​ និង​ក្រសួងសុខាភិបាល​សាធារណៈ​ថៃ​ ពង្រីក​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​តាម​រយៈ​រដ្ឋាភិបាល​ថៃ​ជួយ​ជ្រោមជ្រែង​ហេ​ដ្ឋា​រចនា​សម្ពន្ធ​ អភិវឌ្ឍ​ធនធានមនុស្ស​ និង​ឧបករណ៍​បរិក្ខារ​វេជ្ជសាស្ត្រ​ដល់​មន្ទីរពេទ្យ​នៅ​តាម​ព្រំដែន​។​ ...
https://tinyurl.com/3as3eucv
ក្រសួង​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​គណៈមេធាវី​សហការ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ​ផ្សព្វផ្សាយ​ច្បាប់​ និង​សេវា​ការពារ​ក្ដី​
ក្រសួងមហាផ្ទៃ​ អនុញ្ញាត​ឱ្យ​គណៈមេធាវី​សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ ខេត្ត​ ក្រុង​ ស្រុក​ ខណ្ឌ​ ក្រុមប្រឹក្សា​ឃុំ​ សង្កាត់​ ភូមិ​ និង​មន្ត្រី​នគរបាល​ប៉ុស្ដិ៍​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ សង្កាត់​ ដើម្បី​រៀបចំ​ផ្សព្វផ្សាយ​ច្បាប់​ជា​មូលដ្ឋាន​ក្នុង​វិស័យ​រដ្ឋប្បវេណី​ និង​ព្រហ្មទណ្ឌ​ ផ្សព្វផ្សាយ​វិជ្ជាជីវៈ​មេធាវី​ និង​ផ្សព្វផ្សាយ​សេវា​ការពារ​ក្ដី​ជូន​ជន​ក្រីក្រ ...
https://tinyurl.com/5n98daxy
កម្ពុជា​-​កូរ៉េ​ខាងត្បូង​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សរណៈ​យោគយល់​គ្នា​លើ​ឯកសារ​ចំនួន​៦
​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ និង​សាធារណរដ្ឋ​កូរ៉េ​ បាន​ចុះហត្ថលេខា​លើ​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់​គ្នា​ (MoU)​ លើ​ឯកសារ​ចំនួន​៦​ នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១៦​ ខែឧសភា​ ក្រោម​អធិបតីភាព​លោក​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា​ និង​លោក​ Yoon​ Suk​ Yeol​ ប្រធានាធិបតី​កូរ៉េ​ខាងត្បូង​។​ ​ ...
https://www.khmertimeskh.com/501489599/cambodia-south-korea-sign-memorandum-of-understanding-on-six-documents/
សេចក្តី​ព្រាង​គោលនយោបាយ​ជាតិ​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ឆ្នាំ​២០២៥-២០៣៥​ គ្រោង​នឹង​បញ្ចប់​នៅ​ឆ្នាំ​២០២៤
​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ លោក​ ឆាយ​ រិ​ទ្ធី​ សែន​ មាន​ប្រសាសន៍​ថា​ សេចក្តី​ព្រាង​គោលនយោបាយ​ជាតិ​អភិវឌ្ឍន៍ជនបទ​ឆ្នាំ​ ២០២៥​ -២០៣៥​ ត្រូវ​បាន​ក្រសួង​គ្រោង​នឹង​ដាក់​ឱ្យ​ដំណើរការ​ជា​ស្ថាពរ​នៅ​ឆ្នាំ​ ២០២៤​។​  ​ ...
https://www.khmertimeskh.com/501489446/the-draft-national-rural-development-policy-2025-2035-is-scheduled-to-be-completed-in-2024/
កម្ពុជា​កត់ត្រា​ការ​នាំ​ចេញ​សម្លៀក​បំពាក់​ ស្បែកជើង​ និង​ទំនិញ​ធ្វើ​ដំណើរ​កើនឡើង​ ១៧​ ភាគរយ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៤​ ខែ​ដំបូង​
​កម្ពុជា​បាន​នាំ​ចេញ​ផលិតផល​កាត់ដេរ​ ស្បែកជើង​ និង​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ (GFT)​ មាន​តម្លៃ​ ៣,៧៦៣​ លាន​ដុល្លារ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៤​ ខែ​ដំបូង​នៃ​ឆ្នាំ​ ២០២៤​ កើនឡើង​ ១៧​ ភាគរយ​ពី​ចំនួន​ ៣,២១១១​ លាន​ដុល្លារ​ដែល​បាន​រាយការណ៍​កាលពី​ឆ្នាំ​មុន​ នេះ​បើ​យោង​តាម​របាយការណ៍ ...
https://www.khmertimeskh.com/501489411/cambodia-records-17-pct-rise-in-garment-footwear-travel-goods-export-in-first-four-months/
ការ​នាំ​ចេញ​របស់​កម្ពុជា​ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ RCEP​ កើនឡើង​ ១៦​ ភាគរយ​ក្នុង​រយៈពេល​ ៤​ ខែ​
​កម្ពុជា​រក​ចំណូល​បាន​ជាង​ ៣.៣៦​ ពាន់​លាន​ដុល្លារ​ពី​ការ​នាំ​ចេញ​ទៅ​កាន់​សមាជិក​នៃ​ភាព​ជា​ដៃគូ​សេដ្ឋកិច្ច​គ្រប់​ជ្រុងជ្រោយ​ក្នុង​តំបន់​ (RCEP)​ ក្នុង​រយៈពេល​ ៤​ ខែ​ដំបូង​ក្នុងឆ្នាំនេះ​ កើនឡើង​ ១៦.២​ ភាគរយ​ពី​ ២.៨៩​ ពាន់​លាន​ដុល្លារ​ដែល​បាន​កត់ត្រា​ក្នុង ...