ឱកាស​ចូល​រួមក្នុង​កម្មវិធី គម្រោងដឹកនាំដោយយុវជនឆ្នាំ ២០២៤
អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី) មានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយក្នុងការប្រកាសពីការបើកឱ្យដាក់ពាក្យចូលរួមក្នុងកម្មវិធី គម្រោងដឹកនាំដោយយុវជនឆ្នាំ ២០២៤ (YLP24 – ដំណាក់កាលទី១)។កម្មវិធីនេះមានគោលបំណងពង្រឹងសមត្ថភាពយុវជននូវវគ្គបណ្តុះបណ្តាលមូលដ្ឋានជីវិត និងជំនាញអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍តាមរយៈការបណ្តុះបណ្តាល និងការចែករំលែកចំណេះដឹងផ្សេងៗ ដែលបានបង្ហាញក្នុងអំឡុងពេលប្រជុំ និងផ្តល់សិទ្ធិអំណាចដល់យុវជនលើជំនាញអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ តាមរយៈបទពិសោធន៍សកម្មភាពជាក់ស្តែង និងការអនុវត្តគម្រោងប្រកបដោយសមត្ថភាព។ចុះឈ្មោះតាមរយៈ៖ Linkផុតកំណត់ចុះឈ្មោះ៖ ថ្ងៃទី១៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ...
អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ (អូឌីស៊ី)
ទាញយក៖ pdf
ឱកាស​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​សម្រាប់​សហគ្រាស​ធុន​តូច​និង​មធ្យម​ និង​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​ នៅ​ខេត្តសៀមរាប
អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ មាន​កិត្តិយស​សូម​ប្រកាស​អំពី​ការ​បើក​ទទួល​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ រយៈពេល​មួយ​ថ្ងៃ​ពេញ​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៦​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ នា​ក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប។​ ការ​បណ្ដុះបណ្ដាល​នេះ​ គឺជា​សកម្មភាព​អនុវត្ត​គម្រោង ...
អង្គការទិន្នន័យអំពីការអភិវឌ្ឍ
សេចក្ដីជូនដំណឹង​ស្ដី​ពី​យន្ដការ​លើកទឹកចិត្ត​នានា​ សម្រាប់​ការ​ចុះបញ្ជី​ពាណិជ្ជកម្ម​ដោយ​ស្ម័គ្រចិត្ត​របស់​វិស័យ​ព័ត៌មាន​ និង​សោត​ទស្សន៍​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៣​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម​បាន​សម្រេច​ផ្ដល់​ការ​លើកទឹកចិត្ត​ទៅ​ដល់​អាជីវកម្ម​ក្នុង​វិស័យ​ព័ត៌មាន​និង​សោត​ទស្សន៍​ ដែល​ចុះបញ្ជី​ពាណិជ្ជកម្ម​ដោយ​ស្ម័គ្រចិត្ត​។​ ការ​លើកទឹកចិត្ត​នេះ​មាន​ដូច​ជា​ ការ​លើកលែង​កាតព្វកិច្ច​បង់​កម្រៃ​សេវា​សាធារណៈ​ចុះបញ្ជី​ពាណិជ្ជកម្ម​រយៈពេល ...
ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម
​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​៖​ មជ្ឈមណ្ឌល​សិទ្ធិ​មនុស្ស​កម្ពុជា​,​ សមាគម​អា​ដ​ហុ​ក​ និង​មជ្ឈមណ្ឌល​សាមគ្គីភាព​ ចេញផ្សាយ​របាយការណ៍ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ស្តីពីការ​ឃ្លាំមើល​លើ​សេរីភាព​មូលដ្ឋាន​នៅ​កម្ពុជា​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៤​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ មជ្ឈមណ្ឌល​សិទ្ធិ​មនុស្ស​កម្ពុជា​(CCHR)​ សមាគម​អា​ដ​ហុ​ក​ (ADHOC)​ និង​មជ្ឈមណ្ឌល​សាមគ្គីភាព​ (Solidarity​ Center)​ បាន​ប្រកាស​ចេញផ្សាយ​របាយការណ៍​ឆ្នាំ២០២៣ ស្តីពីការ​ឃ្លាំមើល​លើ​សេរីភាព​មូលដ្ឋាន​នៅ​កម្ពុជា​ ដែល​គម្រោង​ឃ្លាំមើល​សេរីភាព​ជា​មូលដ្ឋាន​បាន​ចងក្រង​ឡើង​។ ...
ឱកាស​ទទួលបាន​ការ​​​បណ្ដុះបណ្ដាល​អក្ខរកម្ម​ទិន្នន័យសម្រាប់​អ្នក​សារព័ត៌មាន
អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ មាន​កិត្តិយស​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​អក្ខរកម្ម​ទិន្នន័យ​អំពី​គណនេយ្យ​ភាព​សង្គម​ ចំនួន​ ៤​ថ្ងៃ​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៣-២៤​ និង​ថ្ងៃ​ទី​៣០-៣១​ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៣​។​ វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​នេះ​ធ្វើ​ឡើង​ដោយ​ឥត​គិតថ្លៃ ...
​អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​
ឱកាស​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​សម្រាប់​សហគ្រាស​ធុន​តូច​និង​មធ្យម​ និង​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​ នៅ​ខេត្តកំពត​និង​កែប​
អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ មាន​កិត្តិយស​សូម​ប្រកាស​អំពី​ការ​បើក​ទទួល​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ រយៈពេល​មួយ​ថ្ងៃ​ពេញ​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៣​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ នា​ក្រុង​កំពត​ ខេត្តកំពត​។​ ការ​បណ្ដុះបណ្ដាល​នេះ​ គឺជា ...
សេចក្តីជូនដំណឹង​ ស្តី​ពី​ការ​ធ្វើ​ជំរឿន​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ក្នុងស្រុក​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៣​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​ ២០២៤​ ក្រសួងមហាផ្ទៃ​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ស្តី​ពី​ជំរឿន​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ក្នុងស្រុក​ នៅ​លើ​បណ្តាញ​ទំនាក់ទំនង​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​​យោង​តាម​សេចក្តីជូនដំណឹង​ ក្រសួងមហាផ្ទៃ​នឹង​ចាប់ផ្តើម​ធ្វើ​ជំរឿន​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល ...
ក្រសួងមហាផ្ទៃ
សេចក្ដី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្ដី​ពី​ ការ​ទប់ស្កាត់​សកម្មភាព​ចាក់​ថ្ម​ចូល​ផ្ទៃ​ទន្លេ​ ដែល​មាន​ទីតាំង​ស្ថិត​នៅស្រុក​ស្រី​សន្ធរ​ ខេត្តកំពង់ចាម​ ក៏​ដូច​ជា​នៅ​តាម​បណ្តា​ទីតាំង​ផ្សេងៗ​ទៀត
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៤​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៤​ ក្រសួង​ធនធានទឹក​ និង​ឧតុនិយម​ បាន​ចេញផ្សាយ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ដើម្បី​ស្តី​ពី​ការ​ទប់ស្កាត់​សកម្មភាព​ចាក់​ថ្ម​ចូល​ផ្ទៃ​ទន្លេ​។​ ក្រសួង​បាន​បញ្ជាក់​ថា​ ការ​ចាក់​ខ្សាច់​លុប​នេះ​ នឹង​បង្ក​ឧបសគ្គ​ ឬ​ធ្វើ​ឱ្យ ...
ក្រសួង​ធនធានទឹក​ និង​ឧតុនិយម​
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ការ​ទប់ស្កាត់​សកម្មភាព​ចាក់​ថ្ម​ចូល​ផ្ទៃ​ទន្លេ​ ស្ថិត​នៅ​ស្រុក​ស្រី​សន្ធរ​ ខេត្តកំពង់ចាម​
​ថ្ងៃ​ទី​២២​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៤​ រដ្ឋបាល​ខេត្តកំពង់ចាម​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ជូន​ដល់​សាធារណៈជន​ និង​អ្នក​សារព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​ចាត់វិធានការ​បន្ទាន់​ជាមួយ​ភាគី​ម្ចាស់​ដី​ បន្ទាប់​ពី​ទទួល​ព័ត៌មាន​ ពី​ករណី​ចាក់​ថ្ម​ចូល​ផ្ទៃ​ទន្លេ​ ដោយ​ពុំ​មានច្បាប់​អនុញ្ញាត ...
រដ្ឋបាល​ខេត្តកំពង់ចាម
សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​៖ សូម​បញ្ឈប់​ការ​ប្រើប្រាស់​ប្រព័ន្ធ​ច្បាប់​ ដើម្បី​ដាក់​គំនាប​លើ​អ្នក​ការពារ​សិទ្ធ​មនុស្ស​ លោក​ ស៊ឹង​ សែន​ករុណា​
​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៤​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៤​ អង្គការ​សមាគម​ សហជីព​ និង​សហគមន៍​ចំនួន​៥៥​ បាន​ចេញ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​រួម​ ស្នើ​ឱ្យ​មានការ​ដក​ពាក្យបណ្តឹង​លើ​លោក​ ស៊ឹង​ សែន​ករុណា​ បុគ្គលិក​ជាន់ខ្ពស់​នៃ​អង្គការ​សមាគម​ការពារ​សិទ្ធិ​មនុស្ស​ និង​អភិវឌ្ឍន៍​នៅ​កម្ពុជា​ (​អា​ដ​ហុ ...
ឱកាស​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​សម្រាប់​សហគ្រាស​ធុន​តូច​និង​មធ្យម​ និង​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ​ នៅ​ក្នុង​ខេត្តមណ្ឌលគិរី​
​អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ មាន​កិត្តិយស​សូម​ប្រកាស​អំពី​ការ​បើក​ទទួល​ការ​ចុះ​ឈ្មោះ​ចូល​ក្នុង​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ រយៈពេល​មួយ​ថ្ងៃ​ពេញ​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២២​ ខែកុម្ភៈ​ ឆ្នាំ​២០២៤​ នា​ក្រុង​សែន​មនោ​រម្យ​ ខេត្តមណ្ឌលគិរី​។​ សកម្មភាព ...
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​រក​ឃើញ​ករណី​ជំងឺ​អុត​ស្វា​ករណី​ទី​៤
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៣​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ក្រសួងសុខាភិបាល​បាន​ចេញ​នូវ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ស្តី​ពី​ការ​រក​ឃើញ​ករណី​ជំងឺ​អុត​ស្វា​ករណី​ទី​៤​ ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​ ​យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន ...
ក្រសួងសុខាភិបាល
ឱកាស​ទទួល​បាន​អាហារូបករណ៍​សម្រាប់​ថ្នាក់ឧត្ដម​សិក្សា​
​កម្មវិធី​បណ្ណាល័យ​អ្នក​ប្រយុទ្ធ​ មាន​កិត្តិយស​ជម្រាប​ជូន​សិស្ស​ថ្នាក់​ទី​១២​ នៅ​ក្នុង​ខេត្តព្រះវិហារ​ ឱ្យ​បាន​ជ្រាប​ថា​ កម្មវិធី​បណ្ណាល័យ​អ្នក​ប្រយុទ្ធ​ បាន​ប្រកាស​បើក​ទទួល​ពាក្យ​អាហារូបករណ៍​សម្រាប់​ថ្នាក់​ទី​១២​ ដែល​ប្រឡង​ជាប់​សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​ ឬ​សញ្ញាបត្រ​មាន​តម្លៃ​ស្មើ ...
លទ្ធផល​នៃ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​របស់​ សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ដ្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នៅ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២០​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​លទ្ធផល​នៃ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​របស់​ សម្ដេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី​ ហ៊ុន​ ម៉ា​ណែ​ត​ នាយក​រដ្ឋមន្ដ្រី​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ នៅ​សាធារណរដ្ឋ​បារាំង​ នៅ​លើ​គេហទំព័រ​ផ្លូវការ ...
ក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ «​របាយការណ៍​ឯករាជ្យ​បង្ហាញ​ថា​ វិស័យ​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​ជួយ​ជំរុញ​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​»
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៩​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​ ២០២៤​ សមាគម​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ស្តី​ពី​របាយការណ៍​ឯករាជ្យ​បង្ហាញ​ថា​ វិស័យ​មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​កម្ពុជា​ជួយ​ជំរុញ​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​ នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវកា​របស់​ខ្លួន​។​​យោង​តាម​សេចក្តី ...
សមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​បន្ត​ទប់ស្កាត់​សកម្មភាព​អាជីវកម្ម​រ៉ែ​មាស​អនាធិបតេយ្យ​ ស្ថិត​នៅ​ភូមិសាស្ត្រ​ស្រុក​មេមត់​ ខេត្ត​ត្បូងឃ្មុំ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៧​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​បន្ត​ទប់ស្កាត់​សកម្មភាព​អាជីវកម្ម​រ៉ែ​មាស​អនាធិបតេយ្យ​ ស្ថិត​នៅ​ភូមិសាស្ត្រ​ស្រុក​មេមត់​ ខេត្ត​ត្បូងឃ្មុំ​។​​ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​ ដោយ​មាន​មន្ទីរ​រ៉ែ​ និង​ថាមពល ...
​ក្រសួង​រ៉ែ​ និង​ថាមពល​
ឱកាស​ទទួល​បាន​ជំនួយ​គាំទ្រ​សម្រាប់​ការ​សរសេរ​និក្ខេបបទ​ថ្នាក់​បរិញ្ញាបត្រ​
តាម​រយៈ​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់​រវាង​អង្គការ​ទិន្នន័យ​អំពី​ការ​អភិវឌ្ឍ​ (​អូ​ឌី​ស៊ី​)​ និង​វិទ្យាស្ថាន​វិទ្យាសាស្ត្រ​និង​បច្ចេកវិទ្យា​នៃ​កម្ពុជា​ ខេត្តព្រះវិហារ​ ស្ដី​ពី​ការ​សហការ​ក្នុង​ការ​អប់រំ​ និង​ស្រាវជ្រាវ​ កម្មវិធី​បណ្ណាល័យ​អ្នក​ប្រយុទ្ធ​ មាន​កិត្តិយស​សូម​ជម្រាប​ជូន​និស្សិត​នៃ​វិទ្យាស្ថាន ...
អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការបរទេស​បញ្ជាក់​សា​ជា​ថ្មី​អំពី​ការ​ប្រកាន់ខ្ជាប់​នូវ​គោលនយោបាយ​ចិន​មួយ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៤​ ខែមករា​ឆ្នាំ​ ២០២៤​ ក្រសួងការបរទេស​និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​បាន​ចេញ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​មួយ​ស្តី​ពី​ អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួងការបរទេស​បញ្ជាក់​សា​ជា​ថ្មី​អំពី​ការ​ប្រកាន់ខ្ជាប់​នូវ​គោលនយោបាយ​ចិន​មួយ​ នៅ​លើ​គេហទំព័រ​ផ្លូវការ​របស់​ពួក​គេ​។​​យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន ...
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​ពិធី​បើក​ជា​ផ្លូវការ​ "​ឆ្នាំ​នៃ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រជាជន​និង​ប្រជាជន​ កម្ពុជា​-​ចិន​ ២០២៤"
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៣​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ក្រ​សូ​ង​ទេសចរ​ណ៏​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ ស្តី​ពី​ការ​រៀបចំ​ពិធី​បើក​ជា​ផ្លូវការ​ “​ឆ្នាំ​នៃ​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ប្រជាជន​និង​ប្រជាជន​ កម្ពុជា​-​ចិន​ ២០២៤”​ នៅ​លើ​បណ្តាញ​ស​ង្ព ...
ក្រសូងទេសចរណ៏
ការ​បំពេញ​កាតព្វកិច្ចតាមការកំណត់ដោយច្បាប់ស្តីពី​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​
កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១១​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ ក្រសួងមហាផ្ទៃ​នៃ​កម្ពុជា​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ជា​សាធារណៈ​ស្តី​ពី​កាតព្វកិច្ច​របស់​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​ បន្ទាប់​ពី​បាន​ជូនដំណឹង​ថា​សមាគម​ និង​អង្គការ​មិនមែន​រដ្ឋាភិបាល​មួយ​ចំនួន​មិន​បាន​អនុវត្ត​ត្រឹមត្រូវ​តាម​បទ​ប្បញ្ញត្តិ​។ ...
សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​គ្រប់គ្រង​សំរាម​ សំណល់​រឹង​ទីប្រជុំជន​ ពី​រដ្ឋាករ​ស្វយ័ត​គ្រប់គ្រង​សំរាម​ និង​សំណល់​រឹង​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ មក​សហគ្រាស​គ្រប់គ្រង​សំរាម​សំណល់​រឹង​ទីប្រជុំជន​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​វិញ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០៥​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៤​ រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ បាន​ចេញ​សេចក្តីជូនដំណឹង​ស្តី​ពី​ការ​ផ្លាស់​ប្តូរ​ការ​គ្រប់គ្រង​សំរាម​ សំណល់​រឹង​ទីប្រជុំជន​ ពី​រដ្ឋាករ​ស្វយ័ត​គ្រប់គ្រង​សំរាម​ និង​សំណល់​រឹង​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​ មក​សហគ្រាស​គ្រប់គ្រង​សំរាម​សំណល់​រឹង​ទីប្រជុំជន​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​វិញ​។ ...
រដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ
សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ស្តី​ពី​ផល​ប៉ះពាល់​សុខភាព​ពី​ការ​ប្រើប្រាស់​គ្រឿង​ស្រវឹង​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ៩​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​ ២០២៤​ ក្រសួងសុខាភិបាល​បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​មួយ​ស្តី​ពី​ ផល​ប៉ះពាល់​សុខភាព​ពី​ការ​ប្រើប្រាស់​គ្រឿង​ស្រវឹង​ នៅ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​​នេះ​បើ​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ ការ​ប្រើប្រាស់​គ្រឿង​ស្រវឹង​បង្ក ...
ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ថ្មី​ ប្តេជ្ញា​បន្ត​ពង្រឹង​ទំនាក់ទំនង​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ០៣​ ខែមករា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​ទំនាក់ទំនង​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ឯកអគ្គរដ្ឋទូត​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ថ្មី​ ប្តេជ្ញា​បន្ត​ពង្រឹង​ទំនាក់ទំនង​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ទ្វេភាគី​នៅ​លើ​គេហទំព័រ​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​ ​ឯកឧត្តម​ សុខ​ ចិន្តា​សោភា​ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ...
សេចក្តី​ថ្លែង​ការ​រួម​របស់​តំណាង​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ស្តី​ពី​ការ​ព្រួយបារម្ភ​ចំពោះ​ក្រម​បរិស្ថាន​និង​ធនធានធម្មជាតិ​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២៣​ សម្ព័ន្ធ​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​កម្ពុជា​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ថ្លែង​ការ​រួម​របស់​តំណាង​សហគមន៍​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ស្តី​ពី​ការ​ព្រួយបារម្ភ​ចំពោះ​ក្រម​បរិស្ថាន​និង​ធនធានធម្មជាតិ​។​​ជនជាតិ​ដើម​ភាគតិច​ប្រមាណ​ ១៨៩​នាក់​ ក្នុង ...