The Sydney Morning Herald
​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួង​អន្តោប្រវេសន៍​ ភី​ត​ធឺ​ ឌូ​តុ​ន​ បាន​ជួប​ជាមួយនឹង​បុរស​ខ្លាំង​ នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ ដើម្បី​សង្គ្រោះ​កិច្ចព្រមព្រៀង​តម្លៃ​៥៥​លាន​ដុល្លារ​ ជាមួយនឹង​ប្រទេស​ក្រីក្រ​មួយ​នេះ​ ដើម្បី​តាំងទី​លំនៅ​ជនភៀសខ្លួន​បន្ថែម​ទៀត​ ពី​ប្រទេស​កោះ​ណូ​រូ​។​ ​ប៉ុន្មាន ...
http://www.smh.com.au/world/cambodia-agrees-to-resettle-more-refugees-from-nauru-20150909-gjj0ta.html
កម្ពុជា​ បដិសេធ​សិទ្ធិ​ជ្រកកោន​ជាមួយនឹង​ជនភៀសខ្លួន​​ម៉ុង​តា​ញ៉ាម​ក​ពី​វៀតណាម​
ខណៈ ​ពេល​ដែល​ជនភៀសខ្លួន​៤​នាក់​ធ្វើ​ដំណើរ​ពី​កោះ​ណូ​រុ​ ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ក្រីក្រ​មួយ​ក្រោម​ក្រប​ខណ្ឌ​នៃ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ ចម្រូងចម្រាស​តម្លៃ​៥៥.៥​លាន ​ជាមួយនឹង​ប្រទេស​អូស្ត្រាលី​ ប្រទេស​កម្ពុជា​កំពុង​បដិសេធ​ការ​ការពារ​ដល់​អ្នក​សំុសិទ្ធិ​ជ្រកកោន​​ម៉ុង​ តា​ញ៉ា​ ប្រមាណ​ជិត ...
http://bit.ly/1FV7c50
ទីភ្នាក់ងារ ​របស់​អង្គការសហប្រជាជាតិ​ទទួល​បន្ទុក​​ជនភៀសខ្លួន​ បាន​ដកខ្លួន​ចេញពី​កិច្ចព្រមព្រៀង​ចម្រូងចម្រាស​របស់​ប្រទេស​អូស្ត្រាលី​ ដើម្បី​បញ្ជូន​ជនភៀសខ្លួន​ពី​ប្រទេស​ណូ​រុ​ កោះ​តូច​មួយ​នៅ​តំបន់​ប៉ា​ស៊ី​ហ្វិ​ក​ ទៅ​កាន់​ប្រទេស​កម្ពុជា​។​​ ...
អង្គការ​ទស្សន​ពិភពលោក​ និង​ទីភ្នាក់ងារ​ជំនួយ​ផ្សេង​ទៀត​បដិសេធ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ជនភៀសខ្លួន​របស់​ប្រទេស​អូស្ត្រាលី​ជាមួយនឹង​ប្រទេស​កម្ពុជា​
ទីភ្នាក់ងារ​ជំនួយ​អន្តរជាតិ​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​នៅ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ បាន​បដិសេធ​កិច្ចព្រមព្រៀង ​ស្តី​ពី​ការ​តាំងទី​លំនៅ​ជា​ថ្មី​របស់​រដ្ឋាភិបាល​អា​បុត​ ដោយ​លើក​ឡើង​ថា​ កិច្ចព្រមព្រៀង​នេះ​មិន​សម​នឹង​ប្រទេស​មួយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​គេ​ចោទ​ពី​ការ​រំលោភសិទ្ធិ​មនុស្ស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ និង ...
Sarah Whyte
http://bit.ly/19dZtmv
ជំនួយ​ជនជាតិ​អូស្ត្រាលី​ជាប់​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ពាក្យបណ្តឹង​រំលោភ​ផ្លូវភេទ​
​ប្រជាជន​ អូស្ត្រាលី​ គឺជា​ប្រជាជន​ដែល​ស្ថិត​ក្នុង​ចំណោម​ប្រទេស​ម្ចាស់​ជំនួយ​សប្បុរសធម៌​ទៅ​កាន់​សាលារៀន​មួយ​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដែល​ជា​កន្លែង​ដែល​នាយក​សាលា​នេះ​ត្រូវ​បាន​គេ​ចោទប្រកាន់​ថា​ បាន​ធ្វើ​សញ្ចរ​កម្ម​សិស្ស​វ័យ​ជំទង់​របស់​ខ្លួន​ទៅ​ឲ្យ​ជនបរទេស ...
http://www.smh.com.au/national/australians-donate-to-school-linked-to-sex-abuse-claims-20140713-zt63b.html#ixzz37P4WG85n
ក្រុមសាស្ត្រាចារ្យ​៖​ ជនភៀសខ្លួន​អាច​មាន​ហានិភ័យ​នៅ​កម្ពុជា​
​ក្រុម​សាស្ត្រាចារ្យ​នៅ​គ្រឹះ​ស្ថាន​សិក្សា​​ដែល​​ឈានមុខ​គេ​នៅអូស្ត្រាលី បាន​ក្រើនរំលឹក​ថា​ អ​ស្ថេ​រ​ភាព​នយោបាយ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​ អាច​ធ្វើ​អោយ​អ្នក​ស្វែងរក​សិទ្ធិ​ជ្រកកោន​មាន​ហានិភ័យ​ ខណៈ​ពេល​ដែល​លោក​រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងអន្តោប្រវេសន៍​ ស្ក​ត​ ម៉ូ​រី​សុ​ន​ បាន ...