Press release on outcomes of the second political consultation between the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia and the Ministry of Foreign Affairs of Singapore
On 10 June 2025, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on outcomes of the second political consultation between the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia and the Ministry of Foreign Affairs of Singapore.
The meeting concluded with fruitful outcomes, reinforcing the commitment of Cambodia and Singapore to deepening bilateral relations, as both countries commemorate the 60th anniversary of the establishment of diplomatic relations.