Press release: outcomes of the official visit of His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Foreign Minister of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of Singapore
On 11 March 2026, Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on outcomes of the official visit of His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Foreign Minister of the Kingdom of Cambodia, to the Republic of Singapore.
This document illustrates the outcomes of Deputy Prime Minister and Foreign Minister Prak Sokhonn’s official visit to Singapore from 10–11 March 2026 to strengthen bilateral cooperation.