His Highness Prince Faisal bin Farhan Al Saud, Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Saudi Arabia, will lead a delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia
On 17 March 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on His Highness Prince Faisal bin Farhan Al Saud, Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Saudi Arabia, will lead a delegation to pay an official visit to the Kingdom of Cambodia on 18 March 2022. The visit of His Highness Prince Faisal bin Farhan Al Saud to Cambodia will further strengthen and expand the existing good relations and cooperation between the two Kingdoms for mutual benefits of the two peoples.