ព្រះ​អង្គ​ម្ចាស់​ ហ្វា​សាល់​ ប៊ី​ន​ ហ្វា​ហាន់​ អាល់​ សូ​ដ​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​អា​រ៉ា​ប៊ី​សា​អូឌីត​នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​យាង​មក​បំពេញ​ព្រះរាជ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​
នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៧​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ ស្តី​ពី​ព្រះ​អង្គ​ម្ចាស់​ ហ្វា​សាល់​ ប៊ី​ន​ ហ្វា​ហាន់​ អាល់​ សូ​ដ​ រដ្ឋមន្ត្រី​ការ​បរទេស​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​អា​រ៉ា​ប៊ី​សា​អូឌីត​នឹង​ដឹកនាំ​គណៈប្រតិភូ​យាង​មក​បំពេញ​ព្រះរាជ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​នៅ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​ ព្រះរាជ​ទស្សនកិច្ច​របស់​ ព្រះ​អង្គ​ម្ចាស់​ ហ្វា​សាល់​ ប៊ី​ន​ ហ្វា​ហាន់​ អាល់​ សូ​ដ​ មក​កាន់​កម្ពុជា​នឹង​ពង្រឹង​ និង​ពង្រីក​បន្ថែម​ទៀត​នូវ​ទំនាក់ទំនង​ និង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ល្អ​ប្រពៃ​ដែល​មាន​ស្រាប់​រវាង​ព្រះរាជាណាចក្រ​ទាំង​ពីរ​ដើម្បី​ផល​ប្រ​យោ​ជ​ន៏​ទៅ​វិញ​ទៅ​មក​នៃ​ប្រជាជាតិ​ទាំង​ពីរ​។​