Joint press release of the foreign ministries of the Kingdom of Cambodia, the Republic of Indonesia and the Kingdom of Thailand
On 4 May 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a joint press release of the foreign ministries of the Kingdom of Cambodia, the Republic of Indonesia and the Kingdom of Thailand.
Cambodia, Indonesia and Thailand are privileged to host three important leaders’ meetings in the Southeast Asia region this year, namely the ASEAN and Related Summits, on 11-13 November, the G20 Summit on 15-16 November, and the APEC Economic Leaders’ Meeting on 18-19 November 2022.