សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​រួម​របស់​ក្រសួងការបរទេស​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ សាធារណរដ្ឋ​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ និង​ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ​
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ៤​ ខែឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២២​ ក្រសួងការបរទេស​ និង​សហប្រតិបត្តិការ​អន្តរជាតិ​ បាន​ចេញ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​រួម​របស់​ក្រសួងការបរទេស​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​ សាធារណរដ្ឋ​ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ និង​ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ​។
កម្ពុជា​ ឥណ្ឌូ​នេ​ស៊ី​ និង​ថៃ​ ទទួល​បាន​ឯកសិទ្ធិ​ធ្វើ​ជា​ម្ចាស់ផ្ទះ​កិច្ចប្រជុំ​មេដឹកនាំ​សំខាន់ៗ​ចំនួន​បី​នៅ​ក្នុង​តំបន់​អាស៊ី​អាគ្នេយ៍​ក្នុងឆ្នាំនេះ​គឺ​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​អាស៊ាន​ និង​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ពាក់ព័ន្ធ​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១១-១៣​ វិច្ឆិកា​ កិច្ចប្រជុំ​កំពូល​ក្រុម​ G20​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៥-១៦​ វិច្ឆិកា​ និង​កិច្ចប្រជុំ​មេដឹកនាំ​សេដ្ឋកិច្ច​ APEC​ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ១៨-១៩​ វិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ​២០២២​។​