សេចក្តីសម្រេចស្តីពី ការកែសម្រួល និងបំពេញបន្ថែមការកំណត់ថ្លៃលក់ទឹកស្អាតដែលផលិត និងផ្គត់ផ្គង់ដោយរដ្ឋាករទឹកស្វយ័តក្រុងភ្នំពេញ
នៅថ្ងៃទី២៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០១៧ ក្រសួងឧស្សាហកម្ម និងសិប្បកម្ម បានចេញសេចក្តីសម្រេចស្តីពី ការកែសម្រួល និងបំពេញបន្ថែមការកំណត់ថ្លៃលក់ទឹកស្អាតដែលផលិត និងផ្គត់ផ្គង់ដោយរដ្ឋាករទឹកស្វយ័តក្រុងភ្នំពេញ សម្រាប់លក់ជូនដល់ម្ចាស់ផ្ទះ ឬម្ចាស់អគារដែលមានបន្ទប់ជួលឱ្យកម្មករ កម្មការិនី និងសិស្ស និស្សិត ស្នាក់នៅដោយគិតក្នុងតម្លៃ ៧០០ រៀល (ប្រាំពីរយរៀល) ក្នុងមួយម៉ែត្រគូប។ ម្ចាស់ផ្ទះ ឬម្ចាស់អគារដូចមានចែងក្នុងប្រការ១ខាងលើ ត្រូវលក់ទឹកស្អាតជូនដល់កម្មករ កម្មការិនី និងសិស្ស និស្សិត ស្នាក់នៅដោយគិតក្នុងតម្លៃ ៨០០ រៀល (ប្រាំបីរយរៀល) ក្នុងមួយម៉ែត្រគូប។