សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពីលទ្ធផលនៃការរៀបចំពិធីបើក “ឆ្នាំទេសចរណ៍ កម្ពុជា-ចិន ២០២៥” អមដោយការសម្តែងសិល្បៈពិសេស “សម្រស់កម្ពុជា-ជាំងស៊ូ”
នៅថ្ងៃទី២៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រសួងទេសចរណ៍ បានចេញសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានស្តីពីលទ្ធផលនៃការរៀបចំពិធីបើក “ឆ្នាំទេសចរណ៍ កម្ពុជា-ចិន ២០២៥” អមដោយការសម្តែងសិល្បៈពិសេស “សម្រស់កម្ពុជា-ជាំងស៊ូ”។
ក្រសួងទេសចរណ៍សហការជាមួយស្ថានទូតនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិចចិនប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា រដ្ឋបាលប្រជាជនខេត្តជាំងស៊ូ និងក្រសួង ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ បានរៀបចំពិធីបើក “ឆ្នាំទេសចរណ៍ កម្ពុជា-ចិន ២០២៥” អមដោយការសម្តែងសិល្បៈពិសេស “សម្រស់កម្ពុជា-ជាំងស៊ូ” ចាប់ពីថ្ងៃទី២៣ ដល់ថ្ងៃទី២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយទទួលបានលទ្ធផលសំខាន់ៗ។