Outcomes of the meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia, and the Rt Hon Amanda Milling MP, Minister for Asia at the Foreign, Commonwealth and Development Office of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (UK)
On 12 January 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on outcomes of the meeting between His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Cambodia, and the Rt Hon Amanda Milling MP, Minister for Asia at the Foreign, Commonwealth and Development Office of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (UK), on 11 January 2022.