Outcomes of the official visit of His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, to the Federal Republic of Germany
On 24 February 2022, the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation issued a press release on the outcomes of the official visit of His Excellency PRAK Sokhonn, Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation, to the Federal Republic of Germany on 23 February 2022. During the visit, His Excellency PRAK Sokhonn held official talks with Her Excellency ANNALENA BAERBOCK focusing on bilateral ties, cooperation with ASEAN and the Indo-Pacific region, the situation in Myanmar and in Ukraine, and climate change among others.