Press release on the outcome of the meeting between Samdech Moha Bovor Thipdei Hun Manet and His Excellency Park Jung-Wook, ambassador of the Republic of Korea to the Kingdom of Cambodia
On 13 August 2024, the Cabinet of the Prime Minister issued a press realease on the outcome of the meeting between Samdech Moha Bovor Thipdei Hun Manet and His Excellency Park Jung-Wook, ambassador of the Republic of Korea to the Kingdom of Cambodia on the social media site.
According to the press, H.E. Hun Manet, Prime Minister of the Kingdom of Cambodia allowed His Excellency Park Jung-Wook, ambassador of the Republic of Korea to the Kingdom of Cambodia to pay a courtesy call, and discuss at the Peace Palace on the morning of the 13th August 2024.