​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ គ​.​ជ​.​ប​ បើក​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ជូន​ដល់​គ្រូបង្ហាត់​ និង​មន្ត្រី​ គ​.​ជ​.​ប​ ស្ដី​ពី​ “​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ ការ​រាប់​សន្លឹក​ឆ្នោត​ និង​ការ​ប្រកាស​លទ្ធផល​នៃ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​”​ សម្រាប់​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ជ្រើសតាំង​តំណាងរាស្ត្រ​ នីតិកាល​ទី​៧​ ឆ្នាំ​២០២៣
​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​០១​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​២០២៣​ គណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​រៀបចំ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​បាន​ចេញ​នូវ​សេចក្តី​ប្រកាស​ព័ត៌មាន​ស្តី​ពី​ការ​បើក​វគ្គ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ជូន​ដល់​គ្រូបង្ហាត់​ និង​មន្ត្រី​ គ​.​ជ​.​ប​ ស្ដី​ពី​ “​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ ការ​រាប់​សន្លឹក​ឆ្នោត​ និង​ការ​ប្រកាស​លទ្ធផល​នៃ​ការ​បោះ​ឆ្នោត​”​ សម្រាប់​ការ​បោះ​ឆ្នោត​ជ្រើសតាំង​តំណាងរាស្ត្រ​ នីតិកាល​ទី​៧​ ឆ្នាំ​២០២៣​ នៅ​លើ​វេ​ប​សាយ​ផ្លូវការ​របស់​ខ្លួន​។​
​យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​ វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​នេះ​នឹង​ចាប់ផ្តើម​ពី​ថ្ងៃ​ទី​ ០១​ ខែមិថុនា​ រហូត​ដល់​ថ្ងៃ​ទី​ ០៥​ ខែមិថុនា​ ឆ្នាំ​ ២០២៣​។​ ក្នុង​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​នេះ​នឹង​មាន​ប្រធានបទ​ចំនួន​ ២៦​ ផ្សេងៗ​គ្នា​ដែល​ត្រូវ​ឩ​ទ្ទេស​។​