សេចក្តីបំភ្លឺព័ត៌មានទាក់ទងនឹងការផ្សព្វផ្សាយតាមបណ្តាញសង្គមអំពីវត្តមានមាសសន្លឹក ដែលមាននិមិត្តសញ្ញា (logo) របស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា
នៅថ្ងៃទី៣០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៥ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីបំភ្លឺព័ត៌មាន បដិសេធអំពីវត្តមានសន្លឹកមាសដែលមាននិមិត្តសញ្ញា (logo) របស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា និងមានភ្ជាប់ការអធិប្បាយថាជាមាសដែលចេញពី “ធនាគារខ្មែរពិតៗ”។
សេចក្តីបំភ្លឺនេះបានបញ្ជាក់បន្ថែមថា ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា មិនដែលបោះផ្សាយមាសនោះទេ ហើយការប្រើប្រាស់និមិត្តសញ្ញា និងឈ្មោះរបស់ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា ដោយមិនមានការអនុញ្ញាត គឺទង្វើខុសច្បាប់។